Do PSZOK przyjmowane są wyłącznie odpady komunalne, pochodzące z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Sulęcin:
Odpady dostarczane do PSZOK muszą być posegregowane. Do PSZOK nie są przyjmowane m.in. części samochodowe, opony pochodzące z samochodów ciężarowych i maszyn oraz materiały zawierające azbest.
TAK: meble (stoły krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele itd.), dywany i wykładziny, duże odpady z tworzyw sztucznych (w tym meble ogrodowe), okna, drzwi, ceramika
łazienkowa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, materace, duże zabawki, wózki i foteliki dziecięce, rowery.
NIE: odpady budowlane i remontowe, deski, belki, palety, płyty karton-gips, styropian, wełna mineralna, papa, panele podłogowe i ścienne, grzejniki, gruz,
pozostałości materiałów budowalnych, opakowania po materiałach budowlanych, części pojazdów.
Odpady wielkogabarytowe wystawiamy nie wcześniej niż na dzień przed ich planowanym odbiorem. Można je również oddać nieodpłatnie do PSZOK-u
TAK: Zużyte opony, pochodzące wyłącznie z pojazdów osobowych i jednośladów odbierane są w ilości do 4 sztuk na 1 osobę w gospodarstwie domowym w danym roku kalendarzowym. Zużyte opony wystawiamy nie wcześniej niż na dzień przed ich planowanym odbiorem. Można je również oddać nieodpłatnie do PSZOK-u. Po wykorzystaniu obowiązującego limitu, pozostałe używane opony należy przekazać odpłatnie na składowisko odpadów.
NIE: opony pochodzące z samochodów ciężarowych, maszyn np. rolniczych itp.
Przeterminowane leki należy wyrzucać do specjalnych pojemników ustawionych w aptekach na terenie Gminy Sulęcin.
Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji
i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek należy oddać nieodpłatnie do PSZOK-u
Zużyte baterie można wrzucać do specjalnych pojemników ustawionych w Urzędzie Miejskim w Sulęcinie oraz w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy Sulęcin.
Zużyte baterie i akumulatory oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddać nieodpłatnie do PSZOK-u.
Odpady remontowe i budowlane tj: deski, belki, palety, płyty karton-gips, styropian, wełna mineralna, papa, panele podłogowe i ścienne, grzejniki, gruz, pozostałości materiałów budowlanych, opakowania po materiałach budowlanych, glazura i terakota itp. nie są odbierane spod nieruchomości i należy zagospodarować je we własnym zakresie!!!
Odpady remontowe i budowlane (z wyłączeniem azbestu), wytworzone w ramach remontów wykonywanych we własnym zakresie, można oddać nieodpłatnie do PSZOK-u w ilości do 1000 kg / osobę w gospodarstwie domowym /rok kalendarzowy. Po wykorzystaniu obowiązującego limitu, pozostałe odpady remontowe i budowlane należy przekazać odpłatnie na składowisko odpadów.
Do czasu wywiezienia odpadów budowlanych i remontowych do PSZOK-u lub na składowisko odpadów należy gromadzić je w kontenerach przeznaczonych do tego rodzaju odpadów.
Harmonogram odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych dostępny jest na stronie www.sulecin.pl w zakładce odpady komunalne lub w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Sulęcinie.
Punkt Selektywnej
Zbiórki Odpadów Komunalnych
ul. Lipowa
69-200 Sulęcin
Czynny:
poniedziałek 12.00 do 16.00
czwartek 8.00 do 12.00
Urząd Miejski w Sulęcinie
ul. Lipowa 18
69-200 Sulęcin
Tel. (+48) 95 755 36 01
Godziny pracy:
poniedziałek 7.30 do 16.30
wtorek – czwartek 7.30 do 15.30
piątek 7.30 do 14.30
© Gmina Sulęcin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: rubtek.pl